Goodyear

Goodyear

Americký koncern Goodyear zastrešuje značky Dunlop, Sava a Fulda, prostredníctvom ktorých vyrába pneumatiky pre všetky dopravné prostriedky. Pneumatiky Goodyear žnú úspechy aj na našom trhu osobných, úžitkových a SUV vozidiel.

Goodyear EfficientGrip

Goodyear EfficientGrip

Američan Frank Seiberling v období prvých vozidiel a ich konkurencie konským povozom stavil na správnu kartu a začal obúvať autá do kvalitných pneumatík. V roku 1898 tak značka s pozitívnym názvom Goodyear začína písať svoju históriu a v oblasti financií bol rok pre nich skutočne dobrým. Spolupráca s Henry Fordom od roku 1908 začala obutím modelu T a úspešne pokračovala ďalej.

Vlastný vývoj, výsledkom ktorého je 100%-ná kvalita, vďačí za skvelé postavenie spoločnosti v dlhodobom horizonte. Pneumatiky Goodyear sú dnes pojmom, ktorého úctyhodným vrcholom bola výroba pneumatík pre NASA a vozidlo Lunar Rover, ktoré malo tú česť prechádzať sa mesačnou krajinou v pneumatikách Goodyear v roku 1970.

Zo zimných pneumatík Goodyear odporúčame dezény UltraGrip 9 M+S, ktorá prináša vynikajúci výkon v najnáročnejších zimných podmienkach alebo novinku UltraGrip Performance 2. Z letných pneumatík sú obľúbené dezény EfficientGrip s vysokou mierou úspornosti, Excellence, ktorá prináša znamenitú priľnavosť a ovládateľnosť alebo extrémne výkonná pneumatika prinášajúca kratšiu brzdnú dráhu Eagle F1 Asymm 3.