Dunlop

Dunlop

 

Britská spoločnosť Dunlop vo vlastníctve koncernu Goodyear patrí medzi svetovú špičku výrobcov pneumatík . Navrhnuté pre športové vozidlá, SUV, crossovery či kamióny a zároveň kompatibilné so zvučnými značkami ako BMW, Ford, Audi, Hummer, Hyundai, Cadillac, Honda, Jeep, Nissan, Mazda, Mercedes Benz, Lexus, Porsche, Land Rover, Volvo, Toyota a inými, sú pneumatiky Dunlop skutočne všestranné.

Priekopníkom v oblasti vývoja pneumatík sa stala značka Dunlop hneď vo svojich prvopočiatkoch a to vďaka vôbec prvej bezdušovej pneumatike , ktorá zazrela svetlo sveta v roku 1888 práve v dielni zakladateľa spoločnosti Johna Boyda Dunlopa .

Dunlop SP SportMaxx

Dunlop SP SportMaxx

A Dunlop vo svojich pionierskych objavoch pokračoval aj naďalej. Systém DSST s núdzovým dojazdom, integrácia kevlaru do bočnice, dezén minimalizujúci účinky aquaplaningu , Bead Set System , Multi-Radius Tread (MRT), MSI Traction Technologies a mnohé iné technologické novinky vylepšujúce jazdné vlastnosti na akomkoľvek povrchu pochádzajú práve z dielní Dunlop .

Práve vďaka početným inováciám sa Dunlop dostal medzi svetovú elitu výrobcov pneumatík , v spoločnosti ktorej hviezdi dodnes. O zvučné mená či rekordy v slovníku spoločnosti preto skutočne nie je núdza. Na pneumatikách Dunlop napríklad jazdilo množstvo vozov série 24h Le Mans .

Špecialitou značky Dunlop je výroba pneumatík na mieru pre historické vozidlá a motocykle a tiež výroba špeciálnych dezénov pre pretekárske okruhy. Spoločnosť AMG , ktorá upravuje vozidlá značky Mercedes-Benz , za svojho dvorného obuvníka pasovala práve koncern Dunlop .

Pneumatiky Dunlop vám zabezpečia vynikajúcu priľnavosť, jednoduché ovládanie, flexibilné reagovanie a skvelý jazdný komfort . Rôzne klimatické a poveternostné podmienky, sezónnosť či núdzové situácie ich rozhodne neprekvapia.

Zo zimných pneumatík Dunlop odporúčame dezén Winter Sport 5 , prípadne jeho predchodcu SP Winter Sport 4D . Z letných pneumatík dosiahol dezén Sport BluResponse veľmi dobré hodnotenia, obľúbené sú aj dezény FastResponse či novinka SP Sport Maxx RT 2.